294 Obserwatorzy
22 Obserwuję
Rumieniacsie

Rumieniąc się ze wstydu ...

Kocham, choć pewnie niektórzy uznają że to za wiele, ale ja naprawdę kocham czytać, pisać i myśleć o tym co przed chwilą przeczytałam, to główny powód mojej bezsenności.

Teraz czytam

Harry Potter i Zakon Feniksa
J.K. Rowling, Andrzej Polkowski

" Usiadła i zabrała się do czytania; blask świecy padał na książkę. Od czasu do czasu rzucała okiem w dół, w głąb hallu pałacu zamienionego w szpital polowy,[...]. Weszła w taki okres życia, w którym w książkach upatruje się jedynej drogi wyjścia na świat ze swej samotnej celi. Książki stały się jej połową świata. Siadywała przy nocnym stoliku i pochylona wczytywała się w historię hinduskiego chłopca."

 

 

" Przysiadła w niszy okiennej w pokoju rannego Anglika, mając po jednej ścienne malowidła, a po drugiej widok na dolinę. Otworzyła książkę. Kartki były pozlepiane. Czuła się jak Robinson znajdujący księgę wyrzuconą przez morze i schnącą na nadbrzeżnym piasku.[...] Wkroczyła w tę powieść z poczuciem, iż wdziera się w życie innych, w intrygę powieściową, która cofnie ją o dwieście lat; całą wypełnia się zdaniami i zdarzeniami, jakby budziła się ze snu przytłoczona nie zapamiętanymi majakami"

 

 

Michael Ondaatje Angielski pacjent