294 Obserwatorzy
22 Obserwuję
Rumieniacsie

Rumieniąc się ze wstydu ...

Kocham, choć pewnie niektórzy uznają że to za wiele, ale ja naprawdę kocham czytać, pisać i myśleć o tym co przed chwilą przeczytałam, to główny powód mojej bezsenności.

Teraz czytam

Harry Potter i Zakon Feniksa
J.K. Rowling, Andrzej Polkowski

DON'T PANIC

Powszechnie wiadomo, że lepiej przeczytać, a następnie obejrzeć. Lecz często, świadomie lub całkowicie nie świadomie łamiemy tą zasadę dobrego czytelnika. Przyznam się bez bicia, łamałam i łamię nadal. Dlaczego? Czasami się po prostu wie, że książka nie sprosta naszym oczekiwaniom, nie chcemy brudzić cudownego świata jaki został stworzony przez filmowców, nie chce nam się bo nie będziemy mieli całkowicie wolnej wyobraźni. Gdzieś tam w głębi mózgu pozostaną sceny z filmów, do których będziemy odwoływać się podczas czytania, a bohaterowie na zawsze będą nam przypominać hollywoodzkich aktorów.

 

Autostopem przez galaktykę Douglasa Adamsa .

Sięgnęłam bo, porównali jej zwariowany humor do stylu Terry'ego Pratchetta, bo autor pisał scenariusze do Doctor Who. Czego można chcieć więcej.

 

Książka nie zawiodła. Jestem po Pierwszej części. W Bibliotece zamówione kolejne tomy " słynnej pięciotomowej trylogii ". 

Film, no cóż. Historia lubi się powtarzać. Nie za dobry. Aktorzy są, dialogi są, zabawny lektor jest. Tylko po co scena odbicia Trillian? 

 

Mimo wszystko to przykład, że nawet po obejrzeniu filmu zanim się przeczytało książkę, chęć do naprawienia tej sytuacji jest zbyt silna.